LITE-ON Technology Corp. 2280mm CA5-8D512 512GB M.2 NVMe Gen 3.0 x 4 SSD
LITE-ON Technology Corp. 2280mm CA5-8D512 512GB M.2 NVMe Gen 3.0 x 4 SSD
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Computer Part |
| Sub-Collection | Hard Drive |
| Brand | LITE-ON Technology Corp. |
| Model | CA5-8D512 |
| MPN | 3C07140227 |
| Condition | Good |
| Interface | M.2 NVMe Gen 3.0 x 4 |
| Form Factor | 2280mm |
| Capacity | 512GB |
| Capacity Type | SSD |
| MFG Warranty? |
No
|
| Serial# | 0020104008GE |
Cosmetic condition:
This PC component is used and in good condition, showing some scratches and scuffs from moderate use. The ports are in good shape with low to moderate wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
This drive is fully functional and reads and writes files without any issues.


Description
LITE-ON Technology Corp. 2280mm CA5-8D512 512GB M.2 NVMe Gen 3.0 x 4 SSD
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Computer Part |
| Sub-Collection | Hard Drive |
| Brand | LITE-ON Technology Corp. |
| Model | CA5-8D512 |
| MPN | 3C07140227 |
| Condition | Good |
| Interface | M.2 NVMe Gen 3.0 x 4 |
| Form Factor | 2280mm |
| Capacity | 512GB |
| Capacity Type | SSD |
| MFG Warranty? |
No
|
| Serial# | 0020104008GE |
Cosmetic condition:
This PC component is used and in good condition, showing some scratches and scuffs from moderate use. The ports are in good shape with low to moderate wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
This drive is fully functional and reads and writes files without any issues.






















