Western Digital WD 2.5" WD Green SATA SSD 120GB eSATA III 6Gbps SSD WDS120G2G0A
Western Digital WD 2.5" WD Green SATA SSD 120GB eSATA III 6Gbps SSD WDS120G2G0A
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Computer Part |
| Sub-Collection | Hard Drive |
| Brand | Western Digital WD |
| Model | WD Green SATA SSD |
| MPN | WDS120G2G0A-00JH30 |
| Condition | Good |
| Interface | eSATA III 6Gbps |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 120GB |
| Capacity Type | SSD |
| MFG Warranty? |
No
|
| UPC | 718037858517 |
| Serial# | 1808AC805702 |
Cosmetic condition:
This used PC component is in good condition, with moderate scratches and scuffs from normal use. The ports remain in good shape, showing light to moderate wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
This drive is fully functional and reads and writes files without any issues.
Original: $24.99
-65%$24.99
$8.75

Description
Western Digital WD 2.5" WD Green SATA SSD 120GB eSATA III 6Gbps SSD WDS120G2G0A
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Computer Part |
| Sub-Collection | Hard Drive |
| Brand | Western Digital WD |
| Model | WD Green SATA SSD |
| MPN | WDS120G2G0A-00JH30 |
| Condition | Good |
| Interface | eSATA III 6Gbps |
| Form Factor | 2.5" |
| Capacity | 120GB |
| Capacity Type | SSD |
| MFG Warranty? |
No
|
| UPC | 718037858517 |
| Serial# | 1808AC805702 |
Cosmetic condition:
This used PC component is in good condition, with moderate scratches and scuffs from normal use. The ports remain in good shape, showing light to moderate wear. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
This drive is fully functional and reads and writes files without any issues.






















